Jak przygotować się do wizyty u psychologa

post-7-1200x825.jpg

Przygotowanie się do wizyty u psychologa może pomóc w zminimalizowaniu stresu i poprawieniu efektywności sesji terapeutycznej. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci się przygotować:

  1. Zastanów się, dlaczego chcesz pójść do psychologa: Przygotuj się do odpowiedzi na pytanie, co skłoniło Cię do podjęcia decyzji o wizycie u psychologa. Może to być problemy emocjonalne, trudności w związku, trudności w pracy lub szkole, problemy zdrowotne lub inne.
  2. Przygotuj się na otwartą i szczere rozmowę: Terapia polega na rozmowie z psychologiem o Twoich myślach, uczuciach i doświadczeniach. Przygotuj się na otwartą i szczere rozmowę, w której będziesz mówić o sobie.
  3. Zastanów się, jakie cele chcesz osiągnąć: Zastanów się, jakie cele chcesz osiągnąć dzięki terapii. Możesz chcieć poprawić swoją samoocenę, nauczyć się radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi, poprawić relacje międzyludzkie lub osiągnąć inne cele.
  4. Przygotuj się na zadawanie pytań przez psychologa: Psycholog może zadać Ci wiele pytań, aby lepiej zrozumieć Twoją sytuację. Przygotuj się na to i postaraj się udzielać szczerych odpowiedzi.
  5. Przygotuj się na zrobienie notatek: Podczas rozmowy z psychologiem możesz otrzymać wiele wskazówek i porad. Przygotuj się na zrobienie notatek, aby później łatwiej było Ci przypomnieć sobie poruszane tematy i porady.
  6. Przygotuj się na aktywne uczestnictwo w terapii: Terapia to proces aktywny, wymagający Twojego zaangażowania. Przygotuj się na to, że będziesz musiał pracować nad sobą, aby osiągnąć swoje cele.

Przygotowanie się do wizyty u psychologa może pomóc w zminimalizowaniu stresu i zapewnić efektywność terapii. Warto pamiętać, że psycholog to specjalista, który jest przygotowany do pomocy Ci w osiągnięciu Twoich celów.


Skomentuj post

Your email address will not be published. Required fields are marked *


agnieszka-auguscik-footer

Gabinet psychologiczny mgr Agnieszka Auguścik świadczy szeroki wachlarz usług z zakresu pomocy psychologicznej. W ofercie znajduje się poradnictwo psychologiczne, terapia długoterminowa, terapia par i małżeństw, pomoc w zakresie wypalenia zawodowego, satysfakcja zawodowa, dobrostan psychiczny. Każdy klient traktowany jest indywidualnie, tak jak dopasowany do niego system pomocowy: narzędzia psychometryczne i program wsparcia.

Psycholog Agnieszka Auguścik 2023