Czy warto udać się do psychologa na terapię małżeńską?

post-5-1200x825.jpg

Decyzja o udaniu się na terapię małżeńską jest bardzo indywidualna i zależy od wielu czynników, takich jak stopień trudności, jakie doświadczają partnerzy w swoim związku, ich gotowość do pracy nad sobą i swoim małżeństwem oraz oczekiwania, jakie mają wobec terapii.

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie decydują się na terapię małżeńską, jest chęć poprawy jakości swojego związku. Terapia małżeńska może pomóc partnerom w identyfikacji problemów, które wpływają na ich związek i w znalezieniu sposobów radzenia sobie z nimi. Psycholog prowadzący terapię małżeńską może pomóc partnerom w budowaniu lepszej komunikacji, rozwiązywaniu konfliktów, nauce sposobów na radzenie sobie z trudnościami i zwiększeniu poczucia bliskości w związku.

Warto pamiętać, że terapia małżeńska wymaga zaangażowania obu partnerów, a także czasu i wysiłku. Ostateczny wynik terapii zależy w dużej mierze od tego, jak bardzo partnerzy są gotowi pracować nad sobą i swoim małżeństwem.

Jeśli więc partnerzy są gotowi na pracę nad swoim związkiem i chcą poprawić jego jakość, terapia małżeńska może być dobrym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać, że decyzja o terapii małżeńskiej powinna być podjęta wspólnie i po dokładnej rozmowie z psychologiem.


Skomentuj post

Your email address will not be published. Required fields are marked *


agnieszka-auguscik-footer

Gabinet psychologiczny mgr Agnieszka Auguścik świadczy szeroki wachlarz usług z zakresu pomocy psychologicznej. W ofercie znajduje się poradnictwo psychologiczne, terapia długoterminowa, terapia par i małżeństw, pomoc w zakresie wypalenia zawodowego, satysfakcja zawodowa, dobrostan psychiczny. Każdy klient traktowany jest indywidualnie, tak jak dopasowany do niego system pomocowy: narzędzia psychometryczne i program wsparcia.

Psycholog Agnieszka Auguścik 2023