Dlaczego warto korzystać z pomocy psychologa?

post-1-1200x825.jpg

Istnieje wiele powodów, dla których warto skorzystać z pomocy psychologa. Oto kilka z nich:

  1. Lepsze zrozumienie siebie: Psycholog może pomóc Ci zrozumieć Twoje myśli, uczucia i zachowania. Poprzez pracę nad swoimi trudnościami, możesz zyskać lepsze zrozumienie siebie i nauczyć się, jak lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach.
  2. Radzenie sobie ze stresem i lękiem: Psycholog może pomóc Ci zidentyfikować przyczyny Twojego stresu i lęku oraz nauczyć Cię skutecznych strategii radzenia sobie z tymi uczuciami.
  3. Poprawa relacji: Psycholog może pomóc Ci zrozumieć swoje relacje z innymi ludźmi, a także pomóc Ci w rozwiązaniu problemów, które mogą powodować trudności w relacjach.
  4. Lepsze funkcjonowanie w życiu codziennym: Praca z psychologiem może pomóc Ci w rozwoju umiejętności radzenia sobie ze stresem, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, radzenia sobie z emocjami oraz radzenia sobie z problemami życiowymi, co może prowadzić do lepszego funkcjonowania w życiu codziennym.
  5. Lepsze zdrowie psychiczne: Psycholog może pomóc Ci w radzeniu sobie z problemami zdrowia psychicznego, takimi jak depresja, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, uzależnienia oraz wiele innych.

Warto zaznaczyć, że korzystanie z pomocy psychologa nie jest przeznaczone wyłącznie dla osób, które borykają się z poważnymi problemami. Psycholog może pomóc każdej osobie w poprawie jakości życia i osiągnięciu celów osobistych.

 


Skomentuj post

Your email address will not be published. Required fields are marked *


agnieszka-auguscik-footer

Gabinet psychologiczny mgr Agnieszka Auguścik świadczy szeroki wachlarz usług z zakresu pomocy psychologicznej. W ofercie znajduje się poradnictwo psychologiczne, terapia długoterminowa, terapia par i małżeństw, pomoc w zakresie wypalenia zawodowego, satysfakcja zawodowa, dobrostan psychiczny. Każdy klient traktowany jest indywidualnie, tak jak dopasowany do niego system pomocowy: narzędzia psychometryczne i program wsparcia.

Psycholog Agnieszka Auguścik 2023